Book it!

KONTAKT

 
at-Sobótka
Słoneczna 5
55-050 Sobótka
Polska
atondel@gazeta.pl 
Telefon:
+48 501 436 685, +48 501 674 975
Na www.meteor-turystyka.pl (noclegi w Polsce) znajduje się wizytówka naszego apartamentu. 
 

NASZE PROMOCJE
Super oferta
Przekonaj się sam, że promocja jest niezwykle atrakcyjna.
Aktualne promocje
 
 
 
 
 
Apartamenty Słoneczny i pod Cedrem
Dolny Śląsk to najbogatszy w zabytki architektoniczne region Polski. Pełen tajemnic i niewyjaśnionych zagadek, dziś zachwyca nas pięknem gotyckiej architektury, w wielu bardzo dobrze zachowanych budowlach. Najwcześniejsze zabytki romańskiej architektury odnajdujemy dziś w Strzelnie, z kórych rotunda św. Gotarda datowana na pierwszą połowę XII wieku. Każdy, spragniony wiedzy historycznej turysta znajdzie tu coś dla siebie.
Wyjątkowo cennym zabytkiem tego regionu Polski jest przepiękny, gotycki zamek w Książu, którego budowę w XIII wieku zlecił książę Bolko I Surowy.
Ten niezwykły, trzeci co do wielkości zamek w Polsce, to dziedzictwo burzliwych czasów historycznych tego regionu. Do niezwykłych budowli należy XVII - wieczna fortyfikacja, zwana Twierdzą Kłodzką. Jej 20ha przestrzeń zachwyca wielkością i majestatem. Zwiedzić można w niej wielokilometrowe, podziemne korytarze o niezbadanej jeszcze historii. Fascynatów wiedzy z zakresu historii II Wojny Światowej zainteresuje zapewne potężny kompleks obronny zwany Podziemnym Olbrzymem, budowany na zlecenie Adolfa Hitlera. Obejmuje on swym zasięgiem 7 kompleksów położonych w Górach Sowich. Budowla nie została dokończona, a po dziś dzień również nie do końca odkryta. Być może w jej wnętrzu znajduje się wiele skradzionych przez hitlerowców dóbr i depozytów.
Dolny Śląsk obfituje w obiekty sakralne, których historyczna wartość architektoniczna zachowana jest do dziś w bardzo dobrym stanie. Nie sposób je wszystkie opisać, ale warty odwiedzenia jest Kościół Pokoju w Świdnicy, zbudowany po zakończeniu wojny 30letniej na zlecenie austryjackiego Cesarza Ferdynanda III. Kościoły miały być stawiane po za granicami miasta, z materiałów nietrwałych. Kościół w Świdnicy jako jeden z trzech tego typu, stawiany jako ostatni, jest najokazalszy i zachowany w najlepszej formie. Ze względu na swoją wyjątkowość wpisany został na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.
Najciekawszym zabytkiem późnobarokowej architektury Dolnego Śląska jest Opactwo Cystersów w Krzeszowie. Budowla wykończona wspaniałymi kolumnami, rzeźbami, pilastrami i gzymsami o unikalnej formie. Na ołtarzu klasztornym znajduje się najstarszy obraz w Polsce malowany w stylu bizantyjskim. Jednak nie tylko budowle przyciągają turystów w region Dolnego Śląska. Rozległe lasy i jeziora, wzgórza morenowe, a przede wszystkim góry, są niewątpliwą atrakcją turystyczną. Przyjazny klimat, czyste, dziewicze środowisko, dostarcza wypoczywającym, wielu walorów widokowych oraz uzdrowiskowych. Na tych terenach znajdują się liczne uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Polanica Zdrój i wiele innych. W czystych mineralizowanych wodach  wytchnienie znajdują zmęczeni codziennością turyści. Na dziewiczo nietkniętych terenach przyrodniczych powstało wiele Parków Krajobrazowych, które przyciągają nas ciszą i różnorodnością flory i fauny.
Dla pasjonatów aktywnej turystyki, Dolny Śląsk ma również wiele atrakcji do zaoferowania. Poza skałkami wspinaczkowymi w Sudetach i Karkonoszach, można również odwiedzić jedną z największych jaskiń w Sudetach - Jaskinię Radochowską. Usytuowana na wysokości 465 m.n.p.m na południowym zboczu Bzowa. Długość jaskini to 502 metry o licznych, ciekawych niszach i zagłębieniach. We wnętrzu jaskini znajdują się trzy równoległe korytarze połączone ze sobą jednym poprzecznym. Najciekawszym miejscem pieczary jest Gotycka Komnata z podziemnym jeziorkiem.
prawa autorskie www.przewodnik.noclegownia.p
http://dolnyslask360.pl/
Copyright ©2017 At-sobotka, Wszelkie prawa zastrzeżone.